מקום לשיח עמוק

נתיבים לשפה דתית חדשה

בכל דור ודור מתעשרת התורה במילים חדשות. תרגומים חדשים נוצרים בעמל, והמעשים והזמנים הקבועים מוארים באור חדש. בקורסים ובסדנאות עם צוות הישיבה נלמד באור הזה, וננסה להעמיק יותר בתורות ובדרכי לימוד שיובילו אל החיים. הקורסים יכללו שבעה מפגשים לאורך החורף, ועלותם היא 320 ש”ח לקורס.

להרשמה: נא מלאו את השאלון שבקישור.

הרב אורי ליפשיץ: דרכים חדשות בלימוד גמרא

הגמרא היא אחד ממקורות היסוד והעומק של העם היהודי, יש שיאמרו שהיא המקור היסודי ביותר. בסדרה ננסה ללכת יחד עם הגמרא ולפגוש אותה במגוון, שיעשירו את הלימוד ויציגו בו פנים חדשות וישנות. נלמד סוגיות ממסכת ברכות. הסדרה פתוחה ללומדים וללומדות, ותיקים וחדשים, שמעוניינים לפתוח פתחים בלימוד הגמרא שלהם ולראות אותה באור חדש.

הקורס יתקיים בימי רביעי בשעה 17:00

ד”ר איתן אברמוביץ: מבואות לתורת הרב שג”ר

בשנים שחלפו מאז פטירתו של הרב שג”ר, התורה שלו הולכת ומתפשטת בעולמות. ועדיין, רב בה הנסתר על הגלוי: מהו החידוש של הרב שג”ר? מה נותן לתורה שלו את הניגון המיוחד שלה?
אני מזמין אתכם להצטרף לקורס מיוחד: שישה מפגשים מקוונים, שיעסקו במבואות לתורת הרב שג”ר. במהלך הקורס ננסה להעמיק אל מאחורי הקלעים של תורת הרב שג”ר, ולעמוד על זרמי העומק המלווים אותה, על ההתמודדויות היסודיות שהיא מגיבה אליהן. נלמד על האופן שבו הרב שג”ר מנסח מחדש את השפה הדתית, ומעניק משמעות חדשה למושגים יסודיים כמו אמונה, השגחה, הלכה, ותורה מן השמים; נבין את התורה שלו כתגובה מעמיקה ונועזת לעולם המחולן שאנו חיים בו, למבט הביקורתי והמורכב המוטבע בנו, לקשיים שאלו מציבים בפני האמונה; נכיר את השפה הדתית שהרב שג”ר מציע בפנינו, ונבחן את השלכותיה במעגלי החיים השונים.

הקורס יתקיים בימי רביעי בשעה 20:00

 

 

ישיבת שיח יצחק גבעת הדגן - אפרת, מיקוד: 90435