מקום לשיח חי

סדרות מקוונות עם צוות הישיבה – תורה פנים אל פנים

לכל תקופה התורה שמאירה בה, ובימינו מאירים המסכים. זכינו ובית המדרש המקוון נגע באנשים רבים. גם בחורף הקרוב נמשיך ונפגש כחבורה בשיעורים מפי רבני הישיבה. השיעורים פתוחים לקהל הרחב, לכל המעוניינים והמעוניינות בתורה נוגעת ומעוררת. ניתן להצטרף לשיעורים ללא תשלום, אך אנו ממליצים על תשלום של 300 ש”ח לסדרה לחיזוק הישיבה ובית המדרש המקוון.

 

 

הרב יאיר דרייפוס: נשימות עמוקות לימים של חורף

..היום יש הזמנה לכולנו לברוא עולמות בחינת ‘אי בעו צדיקי ברו עלמא’. וכולנו בחינת צדיקים. והעולם יותר ויותר חידתי ומרוחק, ומשווע להיחשף. בבחינת ‘איסתכל בעלמא וברא אורייתא’. לא תורה שבוראת עולם בבחינת ‘איסתכל באורייתא וברא עלמא’, אלא בדיוק להיפך - אדם שמתבונן בכאוס הקיומי ומשרטט תורה!

זה מזמין היפוך גמור בתודעה. מנברא לבורא. לא ניתן עוד להמשיך כנבראים כנועים, אלא להיות ספונים בצער השכינה שמתפלשת בעפר ובאפר, ומבקשת ניחומים והחייאה ותחייה. בחינת ‘עימה אנכי בצרה’. עוד אין לי המילים להביע את הנדרש מאיתנו, דרישה מרחיקת לכת שקצת תנער אותנו, ותחלץ אותנו מקבעונות.

‘תהיו אמיצים בעזות דקדושה’ לחש הרב שג”ר לפני מותו. צריכים להתעורר. ולהתמלא בעזות ובאומץ. כי אם לא עכשיו אימתי. ועוד: ויהי האדם לנפש חיה לרוח ממללא. הדיבור האנושי ירד לעולם. והולכים ונבראים עולמות במאמרות של האדם. האדם שנולד בר”ה, ונפתח פיו לדבר ולברוא. נפתח הסתום ונסתם הפתוח.

האדם הוא כול אחד מאיתנו. אני חש שניתנה רשות ל’לא טוב’ לקחת אותנו, וכמו השני למלכות שנערך למסעות להשיב את בת המלכה שאבדה במעשה המפורסם מאבידת בת מלך, כך גם אני נערך להגיע לדרכים כאוטיות שלא הלך אדם שם, ולפגוש רוחות ומדינות לבקש את האבידות.
מהאנרגיות האלה, נגשש את דרכינו ומילותינו, במפגשי ימי שני הבעל”ט.

השיעורים יתקיימו בימי שני בשעה 21:00. עדכונים, דפי מקורות ושיעורים יישלחו בקבוצת הווטסאפ של השיעור שניתן להצטרף אליה בלחיצה על הקישור.

 

הרב אחיה סנדובסקי ואורחים: מסע אל תורת איז’ביצא

לחסידות איז’ביצא הגות מיוחדת ומאירה שנוגעת בכלל מרחבי החיים, גם במקומות שאחרים חוששים מלהיכנס אליהם. במהלך הסידרה והחורף ננסה להתחקות אחר עקבותיהם של שלושת האדמו”רים הראשונים בחסידות ולהפנים משהו מתורתם. נארח גם אורחים שונים – המשורר ואיש הרוח יונדב קפלון וראש ישיבת אורות שאול הרב תמיר גרנות שיאירו לנו פנים חדשים בחסידות.

השיעורים יתקיימו בימי שלישי בשעה 21:00. עדכונים, דפי מקורות ושיעורים יישלחו בקבוצת הווטסאפ של השיעור שניתן להצטרף אליה בלחיצה על הקישור.

 

הרב אלחנן ניר ואורחים: להפגש מחדש עם הבעל שם טוב

במלאת 260 שנים לפטירת הבעש”ט נפגש עם דמותו הייחודית של מייסד החסידות. נלמד על המעבר שעשה מהיער וההתבודדות אל חברת בני האדם, על מפגשו עם תלמידיו, יחסו לרע ולשלילה, שאלת הריכוז והמחשבות הזרות, ההצעה החברתית שהציע ובעיקר על דרכי עבודת ה’ שהתווה ולימד. נארח גם אורחים שונים – הרב דודי דודקביץ’, ראש ישיבת ‘רועה ישראל’ ביצהר, ועוד.

השיעורים יתקיימו בימי חמישי בשעה 21:00. עדכונים, דפי מקורות ושיעורים יישלחו בקבוצת הווטסאפ של השיעור שניתן להצטרף אליה בלחיצה על הקישור.

ישיבת שיח יצחק גבעת הדגן - אפרת, מיקוד: 90435