ימי ג' | ה' אלול - ד׳ תשרי | 22.8-19.9

יד הרב ניסים, ירושלים 9:00-21:00

לפרטים נוספים ולהרשמה

תכניות הלימוד של 'מקום לשיח' לסטודנטים ממשיכות!

לפני ששנת הלימודים נפתחת ואנחנו נשאבים להגשות ומבחנים, יש הזדמנות להתחיל אותה בנימה קצת אחרת. בתכנית הסטודנטים והסטודנטיות לאלול נתכנס לחמישה מפגשים של התבוננות, עבודה פנימית, לימוד בחבורה וחיפוש אחרי האות שלנו בשנה הבאה. בתוכנית נלמד תורות אלוליות רלוונטיות, עמוקות ונוגעות מעולמות המחשבה, החסידות, הפילוסופיה היהודית והכללית והפנימיות בחבורה, בחברותות, בסדנאות ובשיעורים יחד עם צוות ישיבת שיח יצחק ומעבירים נוספים

הרב יאיר דרייפוס

הרב דרייפוס הוא ראש ישיבת שיח יצחק באפרת, אותה הקים לצד הרב שג"ר זצ"ל. תורת הרב דרייפוס נעה במרחבים שבין חסידות ופילוסופיה, ונוגעת בממדים האישיים והקיומיים העולים מתוכם, מתוך שמחה ואמון באדם ובעולמו הפנימי.

הרב בניה ינאי

הרב בניה ינאי

הרב בניה ינאי הוא ר"מ שיעור א' בישיבת שיח יצחק ומלמד בתוכנית הסטודנטים השנתית. הרב בניה מתמקד בלימודי הפנימיות והקבלה, ובמבט על רבדי העומק של העולם והאדם המשתקפים בתורה ובחיים עצמם.

ד"ר רות יאיר-נוסבאום

ד"ר רות יאיר-נוסבאום

ד"ר רות יאיר נוסבאום מלמדת את תורת החסידויות לבית פשיסחה בבתי מדרש שונים. בתורתה, רות מציגה את הדרכים בהן תורות חסידיות נוגעות בסוגיות הליבה היומיומיות ובחוויות החיים הבסיסיות של כולנו ועשויות להאיר את עבודת ה' ואת שגרת החיים.

הרב אבישי שרייבר

הרב אבישי שרייבר

הרב אבישי שרייבר הוא ר"מ במדרשת מגדל עוז ומלמד בתוכנית הסטודנטים השנתית. הרב אבישי למד אצל הרב שג"ר ומלמד תורות חסידיות ומחשבה יהודית מודרנית במבט קיומי ונוגע.

מנחם ויסברד

מנחם ויסברד

מוביל את תוכנית הסטודנטים השנתית, מורה להגות יהודית ופילוסופיה במכינות קדם צבאיות ולומד בישיבת שיח יצחק. מנחם ירכז את הלימוד בחבורה בתוכנית אלול בו נעמיק בטקסטים תורניים, הגותיים ופילוסופיים ובאופנים בהם הם משקפים ומעצבים את הסיפורים הקטנים והגדולים של חיינו.

יש לי שאלה...

תוכנית אלול מתאימה לצעירים וצעירות, בגילאי 20-28, שנמצאים לאחר שירות צבאי או לאומי ומחפשים הזדמנות לתקופת אלול מרוכזת של עבודה רוחנית משותפת, לימוד תורה שנוגע ביום־יום ובאקטואליה, ומבט מחודש על מקורות מהתורה, המחשבה היהודית, עולמות החסידות והפנימיות והמחשבה הכללית. 

במהלך ימי הלימוד נעסוק בעולם התשובה ובענייני אלול בפרספקטיבה חסידית, קיומית ורוחנית יחד עם שלל מורימקום לשיח סטודנטיםואורחים נוספים. הלימוד בתוכנית יתקיים במגוון דרכים וסגנונות - לימוד בחברותא, לימוד בחבורה ושיעורים. בנוסף, נלמד כלים נוספים שילוו אותנו לקראת תפילות ימים נוראים. את הלימוד יובילו רבני ישיבת שיח יצחק באפרת, בדרכם של הרב שגר והרב יאיר דרייפוס, ומלמדים ומלמדות אורחים נוספים.

 

לוז התוכנית

כן, התוכנית מתאימה לכל מי שמוכן להרתם לאלול של אינטנסיביות רוחנית שבמוקדה מגע ולימוד של טקסטים תורניים. התוכנית לא דורשת ידע מוקדםנדרשים סקרנות, לב פתוח ורצון טוב.

כן. בתוכנית נלמד מקורות ישיבתיים קלאסיים לצד מקורות אחרים מעולמות המחשבה, החסידות, הפנימיות והפילוסופיה, ולצד סדנאות ופעילויות אחרות. התוכנית לא דורשת ידע מוקדםנדרשים סקרנות, לב פתוח ורצון טוב.

ימי ג‘, 9:00-20:30, ביד הרב ניסים - זבוטינסקי 44, רחביה, ירושלים.

כן, תוכניות הסטודנטים השנתיות שלנו יפתחו מיד עם תחילת הסמסטר. יתקיימו שתי קבוצות ערב וקבוצת בוקר, בהנחיית מורי התוכנית: הרב בניה ינאי, הרב אבישי שרייבר, מנחם ויסברד ועוד.

 

לפרטים: משה בלאו 050-6508141

מחיר התוכנית הוא 1200₪ לחמישה מפגשים, וכולל ארוחות ערב וצהריים וכיבוד קל במהלך היום. הדרך להרשמה נמצאת ממש כאן למטה 🙂

נשמע טוב?
בואו לימים הפתוחים של התכנית:

לפרטים נוספים ולהרשמה

כל הזכויות שמורות לישיבת שיח יצחק | עוצב ונבנה על ידי: אלישבע מזרחי