אם אתה מחפש טיפת עומק מעבר להגשות ולמטלות, אם את רוצה להיות חלק מחבורה שמעזה לגעת בנפש, אם השפה הדתית שלכם חשובה לכם, ואתם רוצים לפתוח בה אופקים רציניים שיגעו בהווה ובעתיד - בואו להיות חלק.

הקיץ יפתחו שלוש תוכניות ירושלמיות, שימשכו לאורך הסמסטר
ויכללו מפגשים מגוונים עם צוות הישיבה ואורחים:

הרב אבישי שרייבר

ימי ראשון
18:30- 22:00

בהובלת הרב אבישי שרייבר
הרב אבישי למד אצל הרב שג"ר ומלמד במדרשת מגדל עוז. בחבורה נעמיק בתורה מאירת פנים ורכה, שלא מהססת לגעת גם במשברים ובתהומות. בעקבות תורת ברסלב והרב קוק, ננסה להבין איך שומרים מצוות מתוך חיות אמיתית ונחפש נתיבים לשיח כן וקיומי עם רבש"ע ואחד עם השני.

בקבוצה נלמד יחד את ספר ׳ליקוטי מוהר״ן׳
טעימה מתורתו של הרב אבישי
הירשמו עכשיו
ד"ר רות יאיר-נוסבאום

ימי שלישי
18:30- 22:00

בהובלת ד״ר רות יאיר-נוסבאום
רות למדה אצל הרב שלמה קרליבך, ומלמדת את תורתם של גדולי החסידות.
בחבורה, נגיע בתורות חסידיות שונות מתוך אמונה בסיסית כי עבודת ה' שלנו צריכה להיות פתוחה ובנויה מכל חלקי החיים והנפש - המוארים והחשוכים, הגלויים והנסתרים, המופשטים והממשיים. ניגע בתורות הללו בדרכים שונות - בלימוד בחבורה ובחברותא, מתוך שיח וניגון.

בקבוצה נלמד יחד את ספר ׳צדקת הצדיק׳
טעימה מתורתה של רות
הירשמו עכשיו
הרב בניה ינאי

ימי רביעי
18:30- 22:00

בהובלת הרב בניה ינאי
הרב בניה למד אצל הרב שג"ר והרב פדיה נגר, ומלמד בישיבת שיח יצחק ובמדרשת שובה. בחבורה נפתח אופקים לפנימיות התורה והקיום - רבדי העומק של החיים של כולנו. מתוך לימוד שיטתי של כתבים מעולמות הקבלה והחסידות, נכיר בחבורה את המבנים הבסיסיים של הנפש המנחים את עבודת ה' של כולנו.

בקבוצה נלמד יחד את ספר התניא
טעימה מתורתו של הרב בניה
הירשמו עכשיו
מנחם ויסברד

מנחם ויסברד

מוביל את תוכנית הסטודנטים השנתית, מורה להגות יהודית ופילוסופיה במכינות קדם צבאיות ולומד בישיבת שיח יצחק. מנחם ירכז את הלימוד בקבוצות בתוכנית בו נעמיק בטקסטים תורניים, הגותיים ופילוסופיים ובאופנים בהם הם משקפים ומעצבים את הסיפורים הקטנים והגדולים של חיינו.

לנרשמים עד ה21/04 חודש ראשון בחצי מחיר!
לפרטים נוספים והרשמה:

ימים פתוחים:

יש לי שאלה…

תוכנית הסטודנטים מתאימה לצעירים וצעירות, בגילאי 20-28, שנמצאים לאחר שירות צבאי או לאומי ומחפשים בית רוחני לעבודה רוחנית משותפת בלב השגרה השוחקת.

התוכנית מתאימה למי שיש לו או לה רקע ישיבתי, וגם למי שלא עבר בבית מדרש ומחפש חבורה רצינית ופתוחה, לימוד תורה שנוגע ביום־יום ובאקטואליה, ומבט מחודש על מקורות מהתורה, המחשבה היהודית, עולמות החסידות והפנימיות והמחשבה הכללית.

מפגש שגרתי בנוי משלושה חלקים:

  • מתאספים למפגש פתיחה עם מנחם, איתו לומדים ספר שעומד בזיקה לדברים שנלמד במשך כל השנה.
  • לאחר מכן, מתחלקים ללימוד בחברותות בספר הנלמד: ימי א' - ליקוטי מוהר"ן, ימי ג' - צדקת הצדיק, ימי ד' - ספר התניא, ומסתכם באסיף בחבורה של מה שלמדנו בנפרד.
  • אחרי הפסקת התאוששות וארוחה, מסיימים את היום בשיעור של המלמד הנוסף - הרב אבישי שרייבר, הרב בניה ינאי או ד״ר רות יאיר-נוסבאום.

מעבר למפגשי השגרה, כלל התוכניות נפגשות מדי פעם לאירועים מיוחדים - תפילת יום העצמאות, יום עיון השנתי לזכרו של הרב שג"ר, לימוד ליל שבועות ועוד. אבל למה להשאר באוויר? הנה הלו"ז (המשוער) השנתי לכל המפגשים של הקבוצות השונות במהלך השנה

הקבוצה בהובלת הרב אבישי שרייבר:

ימי א', בין השעות 18:30-22:00, יד הרב ניסים, ז'בוטינסקי 44, ירושלים.
מפגש ראשון בכ"ז ניסן, 05.05.

הקבוצה בהובלת ד"ר רות יאיר-נוסבאום:

ימי ג', בין השעות 18:30-22:00, יד הרב ניסים, ז'בוטינסקי 44, ירושלים.
מפגש ראשון בתאריך כ״ט בניסן, 07.05.

הקבוצה בהובלת הרב בניה ינאי:

ימי ד', בין השעות 18:30-22:00, יד הרב ניסים, ז'בוטינסקי 44, ירושלים.
מפגש ראשון בתאריך ל׳ בניסן, 08.05.

ההרשמה לתוכנית היא סמסטריאלית, בעלות של 300₪ לחודש.

התוכנית בנויה מחמישה מפגשים חודשיים: ארבעה מפגשים שבועיים (כולל ארוחת ערב!) ומפגש ייחודי של כלל הקבוצות סביב חגים, ימי עיון, מפגש עם צוות ישיבת שיח יצחק ועוד.

ההרשמה נעשית ממש כאן למטה 🙂

לנרשמים עד ה21/04 חודש ראשון בחצי מחיר!
לפרטים נוספים והרשמה:

כל הזכויות שמורות לישיבת שיח יצחק | עוצב ונבנה על ידי: אלישבע מזרחי